Wprost

No to mamy wreszcie polski portal „A to Polska właśnie”. Zapytacie czemu powstał? Ano złożyło się na to kilka elementów, za pierwszy z nich odpowiedzialny jest młody człowiek dwunastoletni, który po powrocie ze szkoły zagaił w te słowa: „Wujek ja już nie będę nikomu gadał żem z Polski bo mnie w szkole powiedzieli że mielim tam obozy koncentracyjne i tam mordowaliśmy różne Narody, nawet swoich też. Myślałem, że mnie jasny szlag trafi, włos na głowie mi się zjeżył i zacząłem się rozglądać kogo wysłać na tamten Świat. Alem nie widział nikogo, krom tego małolata. W następną niedzielę przed kościołem opowiedziałem czego to w amerykańskim powszechniaku uczą a jeden taki spojrzał na mnie spode łba i wydukał: „E… co mi tam, ja mam swoje sprawy, robota czeka, terminy gonią to nie mam nawet czasu dzieciakom o tej Polsce opowiedzieć. Zresztą co miałbym? Że, żeby dostać papier toaletowy musiałem przynieść kilo makulatury?  Że, Moja za kawałkiem świńskiej dupy trzy godziny w kolejce musiała stać? Że ligninę z przychodni musiałem kraść coby se tam gdzie trzeba podłożyła? 

Nie zdzierżyłem: „Hej, a pacierz to po jakiemu mówisz? Po Polsku czy po Angielsku? No.. zacukał się facet, po Polsku, bo po Angielsku nie dam rady”.

„No widzisz Baranie, toś Polak i jak się Polsce krzywda dzieje to jej broń, bo jak nie to się twoi Rodzice w grobie przekręcą, a może nawet wylizą i straszyć Cię będą, bo oni o tą Polskę walczyli, a potem gołymi rękami odbudowywali, i były szkoły, były teatry, byli „Czterej Pancerni” i „Kabaret Starszych Panów” i „Miś z Okienka”. To co? Zapomnisz to wszystko? Bo ja nie zapomnę i o tej Polsce, nawet jak czasem głodna i siermiężna była, źle gadać nie będę i innym nie pozwolę. A młodziaki niech wiedzą, że był Dywizjon 303, Monte Cassino, Arnhem i ucieczka z Tallina. A jak nie chcesz, żeby Twoje dzieciaki o Polsce zapomniały to zamiast na tacę to na nowy portal co się „A to Polska właśnie” nazywa, wysupłaj. Ile tam Ci sumienie dyktuje. Ja już dałem. Ot co!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *